אין כסף? לכו למסעדה!

אין כסף? לכו למסעדה!

אחת הבעיות, איתה נצטרך להתמודד בהכנת האירוע כמו חתונה או בר/בת מצווה, זו היא עלות המנה. אני בטוחה שאין אדם שלא חשב לעצמו "למה זה כל כך יקר?!" כאשר שמע מנציג הקייטרינג או אולם שמחות את המחיר.

אולמות אירועים דורשים היום עבור מנה מ-120 שקל וצפונה. "צפונה מהרצלייה" זה באמת יכול להגיע לסכומים של 1000 ש"ח (ואפילו יותר). בואו וניקח לדוגמה סכום ממוצא של 200-250 ש"ח. בסכום זה, נוכל לקבל את האוכל הטוב ביותר בכל מסעדה שווה בעיר.

אז למה אנחנו משלמים כל כך יקר?

סיבה מס' 1: מנת הקייטרינג היא מנה בהתאמה אישית ודורשת יותר השקעה.

מסעדות עובדות אחרת.  כאשר אנו מגיעים לסעוד במסעדה,  (גם אם מדובר בקבוצה),  מנהל המשמרת מיודע לחלק את הסרוויס לאורך כל הערב,  כך  שבפועל,  הלחץ הגדול ביותר שיכול לפעול על המטבח – זה להוציא 12-15 מנות בו זמנית.  באירועי קייטרינג,  זה בדיוק ההפוך.  כל המנות של כל האורחים חייבות להיות מוגשות בו-זמנית. מה זה אומר בפועל? יותר ציוד,  ציוד יותר גדול,  מטבח יותר גדול,  כמות הטבחים יותר גדולה,  כמות המלצרים יותר גדולה וכתוצאה – עלות יותר גדולה פי שתיים או שלוש, יחסית לעלות במסעדה.

סיבה מס' 2: אולם  אירועים יכול לבצע אירוע אחד בכל ערב

כאשר במסעדה סרוויס ערב מתחיל בשש ונגמר בחצות,  על אותו כיסא יכולים לשבת שלושה ואפילו ארבעה סועדים.  באולמות אירועים, אורח אחד מתיישב על כיסא לכל הערב,  בנוסף לצורך גדול בכוח אדם.  לכן,  חברות קייטרינג נאלצות לעבוד במחירים גבוהים יותר, מאשר במסעדה.

אז מה הוא הפתרון?

לערוך אירוע במסעדה יכול להיות פתרון מצוין עבור מי שלא מחזיק ברשותו תקציב אירוע גדול ולא מוכן להתפשר על רמת האוכל.  מגוון מסעדות המציעות שירותי אירוע פרטי כמעט אין-סופי ואופציות בלתי-מוגבלות.

אם מדובר באירוע לכמות מוזמנים קטנה (עד 50 איש) תעדיפו חדר אירועים נפרד. להפך,  מסעדות עם חצר גדולה (גם לא חסר כאלה) יכולות לקבל כמות מוזמנים עד 500 איש. במקרה זה,  בדקו שהמקום מיועד לכמות אורחים כזו או שהוציא אישור חריג עבור אירוע הספציפי.

את התפריט סוגרים מראש, כולל המשקאות והקינוחים. לרוב הוא יהיה מבוסס על המנות הקיימות בתפריט, כאשר אפשר לבקש התאמה אישית, למשל: פלטות טעימות של מנות מהתפריט,  רק בגודל קטן יותר. במידה ותרצו להביא משקאות חריפים או יינות מבחוץ,  נהוג לשלם "דמי חליצה"  – סכום כסף עליו מסכמים מראש.

בינינו, מה עדיף: להתעורר אחרי אירוע שהיה מתאים לתקציב שלכם, לקחת את הכספי המתנות ולנסוע לחודשיים למלדיבים או להתחיל  את החיים המשותפים מגירעון של אחרי חתונת המאה?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *